המכינה הקדם צבאית "אשר רוח בו" שוכנת במצפה רמון ונחשבת לאחת המסגרות התובעניות והקשות ביותר מסוגם בישראל. המכינה כוללת תוכנית חינוכית, סמי צבאית וסמי טיפולית, בת 7 חודשים, המיועדת לנוער בסיכון מסורב גיוס / שעבר על החוק ומגיע מתוך מוטיבציה לעשות מעשה משמעותי ולשנות את מסלול חייו, לשנות את הוויתו ולסיים עם עברו הפלילי. (כל החניכים מרקע דומה, דפוסי אישיות דומים, בד"כ תיקי אלימות וסחר בסמים). המכינה מיועדת עבור נוער מכל הארץ, מכל גוני האוכלוסיה, אשר מוכן להשקיע את מרצו וכוחו הפיזי והמנטאלי למען השינוי ואף לשנות את דפוסי התנהגותו, מסגרות חברתיות והרגלים למען בניית עתיד ראוי יותר לעצמו.

חניכי המכינה אשר מתקבלים לתוכנית נכנסים לתהליך אינטנסיבי בן שבעה חודשים, תהליך אשר ישנה את תפיסת עולמם ודרך חשיבתם לגבי עצמם ובכלל, תהליך אשר ישנה את עתידם. במסגרת המכינה ילמדו ויטמיעו ערכים, ישפרו את כושרם הגופני ויעצבו את התנהגותם מחדש. מנסיוננו, אנחנו יודעים להעריך כיצד חניכים שכאלה נכנסים למכינה, וכיצד הם מסיימים אותה , גברים, מעוצבים, חדורי מוטיבציה ותקווה כעבור שבעה חודשים.

כמה מהנערים שמגיעים לשם יודעים שזאת ההזדמנות האחרונה שלהם, לפני שחייהם מידרדרים לפשע. דני דגן מביא את סיפורה של "אשר רוח בו", מכינה קדם צבאית במצפה רמון שלא מוותרת על הצעירים, ומכשירה אותם לשירות בצה"ל
"אשר רוח בו"
​מגשימים חלומות - משנים מציאות

כתבה דוקומנטרית בערוץ 12 על מכינת "אשר רוח בו", המכינה שמגשימה חלומות
"אשר רוח בו" - מכינה במצפה רמון
סרט דוקומנטרי בערוץ 1
עמותה רשומה: 580551737
הר ארדון 11, מצפה רמון, 80600

misrad.arb@gmail.com
צרו קשר
הר ארדון 11,
מצפה רמון

8060000
עמותה רשומה: 580551737
972-525962001-טלפון מושיק
misrad.arb@gmail.com
 טלפקס- 972-775645580
מכינת אשר רוח בו – המכינה שמגשימה חלומות.